Diagnostyka urzadzen techniki komputerowej

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo przystępne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej wartości układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można nabyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

make lash prix

Kolposkop natomiast jego wykorzystanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, jakie mogłyby informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacje z jego rodzaju.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego przygląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i dostrzeganie go na określonym ekranie, a jeszcze pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak oraz do celów przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.